Monday 24 February 2014

Just Smile.

Kamil Bednarek - Cisza
 
"Ludzie często pragną naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać..."
"People often wish our good. Do not let it be taken away...'
 

Kilkakrotnie zdarzyło mi się pisać na blogu o szczęściu. Czym ono dla mnie jest, co znaczy dla innych ludzi. Zawsze wydawało mi się, że szczęście to założenie rodziny, posiadanie męża i dzieci. Wierzyłam, że dopiero to da mi poczucie wewnętrznego spokoju, wyciszenia i stabilizacji. Myślałam, że nastąpi ono dopiero za kilka lat. Właściwie byłam o tym przekonana od małego.
Ale szczęście to nie tylko to. To coś więcej, znacznie więcej. I uświadomiłam to sobie dopiero jakiś tydzień temu, gdy związałam się z pewnym wspaniałym człowiekiem. Dzięki niemu dotarło do mnie, że warto zauważać pozytywne strony we wszystkim co nas spotyka, cieszyć się życiem, czerpać z niego garściami. Doceniać to, co daje nam los, z odwagą pokonywać przeszkody. Zauważać piękno świata, przeżywać każdy dzień ze szczerym uśmiechem na twarzy. Ktoś powiedział kiedyś: "Ciesz się z małych rzeczy... bo kiedyś uświadomisz sobie, że były to rzeczy wielkie". I tak właśnie robię,
Ale nauczył mnie on jeszcze jednej, wbrew pozorom bardzo istotnej rzeczy. Dostrzegania piękna w samej sobie. Świadomości własnej wartości oraz akceptacji tego, kim jestem, jaka jestem. By patrząc rano w lustro móc powiedzieć: "Hej, piękna, dzisiaj znowu podbijamy świat?".
Tak więc odpowiadając na pytanie "co to jest szczęście"... Szczęście to uśmiech, docenianie drobnostek, życie w harmonii z samym sobą oraz z drugim człowiekiem. I świadomość, że zawsze masz w nim wsparcie. Pomimo nieprzychylności innych ludzi. Pomimo tych, którzy chcą Wam zaszkodzić, stanąć na drodze. Którzy chcą Was zniszczyć. Pomimo wszystko.
I odwaga, by iść na przekór temu wszystkiemu. Razem.


ph. Marta Stokowska
 
Sweater - Sinsay
Boots - Deichmann
 
| Facebook | Instagram | Lookbook |

12 comments:

Follow on Bloglovin
Follow on Bloglovin

Lookbook.nu

Total Pageviews