Sunday 11 August 2013

Book Reviews: 'Private'


"Tylko dla wybranych" - 'Private'
 
 
 
 
 
Hej!
 
Dzisiaj wpadam do Was z moimi dwoma ulubionymi seriami książek. Nie zamierzam się tutaj rozpisywać, ponieważ nie chciałabym zaspoilerować kolejnych części.
 
Głównie chodzi o to, że Reed Brennan, nastolatka pochodząca z niezbyt zamożnej, odrobinę patologicznej rodziny (matka - alkoholiczka) trafia do elitarnej szkoły Easton College. Tam rozpoczyna próby "wbicia się" w środowisko wpływowych, uwielbianych dziewczyn. Jest w stanie zrobić naprawdę wiele (i to wbrew sobie), aby tylko dostać się do bursy (akademika) Billings.
 
Reed zostanie wplątana w zakazane imprezy, włamywanie do sekretariatu, różne zagadki kryminalne (nawet zabójstwo), tajemnicze zniknięcie "przyjaciółki" oraz tajemnicze wiadomości od niej. Przeżyje również załamanie nerwowe. Sama, podejrzewając zdradę, zdradzi jedną z najwierniejszych jej przyjaciółek... Będzie się działo.
 
Takie tak, amerykańskie życie :D
 
W Polsce ukazało się 7 części. W Stanach... 24. No cóż, tłumaczenia się nie doczekam, więc pozostaje mi przeczytać po angielsku...
_________________________________________________________
 
Hi!
 
Today I'm here to tell you about two of my favourite series of books. I'm not going to write thousands of sentences in order not to say the ending.
 
Reed Brennan, teenager from not really wealthy, patological family (mum is addicted to alcohol) gets to exclusive school: Easton College. She takes attepmts of getting to most popular girls' area. She is able to do extremely strange thingd only to get to Billings (bulding where the popular girls lived).
 
Reed will take part in prohibited parties, burglary to secretary room, criminal situations, mysterious diseapering of her 'friend', some strange messages from her, murdering her boyfriend and so on. She will be depressed. suspecting the treachery, she will betray her (as it turns out) most faithful friend... A lot of is gonna happen.
 
Such an anmerican life C:
 
In Poland, here are 7 parts of the series. In U.S. ... 24. Well, I won't see translations any more, so I shall read it in English...
 
 
 
A JUŻ WKRÓTCE: / COMING SOON:
 
Książki / Books
 
"Gone. Zniknęli" / 'Gone'
 
 19 comments:

 1. kisses indonesian bloggers

  http://miela-tahril.blogspot.com

  I hope back following

  ReplyDelete
 2. Nice preview!
  How about following each other?
  I follow you on GFC
  Hope you will follow back!
  Jewellery giveaway on My blog
  Please vote for me in this contest

  ReplyDelete
 3. Muszę kupić sobie tą serię. Zachęciłaś mnie :).

  http://because-its-my-story.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nawet nie masz pojęcia jak bardzo się cieszę ;)

   Delete
 4. Following you!

  http://shoeaholicandmore.com

  X

  ReplyDelete
 5. świetny post! może kiedyś sięgnę po którąś z nich :)

  U mnie nowości, zapraszam serdecznie
  www.bestronggirl.blog.pl

  ReplyDelete
 6. Śliczny blog *-* obserwuję i liczę na rewanż ;D
  http://ordinary-reality.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Jak obszerne są te książki? że wyszły aż 24 części!? Przyznam, że zaintrygowała mnie, szkoda że nie wszystkie są przetłumaczone. Dokładnie tak brzmi - bardzo amerykańsko:D Pozdrawiam Pola <3

  polaprisme.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak gdzieś 150-200 stron, format mniejszy niż A5 :)

   Delete
 8. Thanks for the review, i love books and reading.

  xo
  Sam
  http://fabulouspetite.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Chyba też przeczytam resztę serii po angielsku, bo szukałam wszędzie - w Internecie i w księgarniach i nigdzie nie ma pozostałych części po polsku. :)

  ReplyDelete

Follow on Bloglovin
Follow on Bloglovin

Lookbook.nu

Total Pageviews

Blog Archive