Sunday, 27 September 2015

Polishgirl in the USA #5: Washington Business Week 2015.

26-31 lipca, Ellensburg. Washington Business Week 2015.
Company I - Iconic Innovations
 
Pobudka? 6 lub 6:30, zależy jak kto wolał. O 7:00 śniadanie, a o 8.00... już pierwsze zajęcia! I tak z paroma 15-minutowymi przerwami pomiędzy wykładami oraz zajęciami mojej "firmy" przeznaczonymi na przejście z jednego budynku do drugiego, musieliśmy przetrwać do 12 - wtedy był lunch. O 13:15 kolejne zajęcia, aż do jedynej dłuższej przerwy o 16... O 17:30 obiadokolacja, a od 19 do 21 kolejne zajęcia! Zaznaczę tylko, że w ostatnich dniach nawet praktycznie nieistniejący czas wolny przeznaczaliśmy na doprowadzanie projektów do końca. Ale było warto! Choć był to jeden z dwóch najbardziej intensywnych tygodni w moim życiu, to wspominam go bardzo dobrze, ponieważ wiele mnie nauczył. Moim największym osobistym osiągnięciem było odpuszczenie trochę i niekontrolowanie pracy poszczególnych członków grupy, a w zamian zaufanie im. I opłaciło się, spędziłam tam cudowny czas :)
 

Grupowe zdjęcie z jednym z wykładowców (trzeci od lewej) - i w naszej opinii najlepszym z tych, których mieliśmy okazję wysłuchać oraz poznać. :) Naprawdę, przemawiał w sposób niesamowity...
 


'Hunk of Junk'. Dzień wcześniej każda z grup wylosowała pewną ilość bliżej niezidentyfikowanych przedmiotów, śmieci itp... Następnie mieliśmy stworzyć "COŚ", wykorzystując wszystkie otrzymane elementy. Pozostali stworzyli przeróżne roboty. My wykazaliśmy się kreatywnością - postanowiliśmy przeprowadzić innowacyjny, futurystyczny pokaz mody. I dzięki tej pomysłowości wygraliśmy! :D


Business Week Olympics, czyli olimpiada. Praca zespołowa, każde zadanie na czas. Nie o sport tu jednak chodziło, a o konkurencje typu:
 
1. ułożenie jak największej liczby słów z wyrazu "enterpreneurship"
2. dopasowanie nazw państw europejskich do ich flag (tu zdobyliśmy punkty dzięki mnie, oni znali chyba tylko Francję i Norwegię :P)
3. jak najwyższa wieża zbudowana z różnych elementów
4. zawiązanie jak największej ilości krawatów w określonym czasie
5. wymienienie jednostek administracyjnych stanu Washington (coś w stylu naszych powiatów) oraz oznaczenie ich na mapie
6. wymienienie jak największej liczby prezydentów USA
7. rzut frisbee pomiędzy dwie linie
8. podbijanie piłki od siatkówki tak, by nie spadła na ziemię (tu pobiliśmy rekord poprzedniej drużyny z 31 na 51!)
9. akurat te ostatniej nie mogę sobie przypomnieć ;/
 
W Olimpiadzie tej moja drużyna zajęła 3. miejsce! :)
 
 
Company I - Iconic Innovations w pełnym składzie :)


W przerwie między indywidualną prezentacją przebiegu zmian w naszej firmie, podczas której uzasadnialiśmy również podjęte przez nas decyzje, a tzw. "Trade Show", czyli ogólną prezentacją wszystkich grup przed inwestorami.
W zielonej sukience - Becky - najlepsza 'opiekunka' grupy na całym Business Weeku, bo nasza! :D Od góry: Leo (Francuz, od 2. roku życia mieszkający w Stanach, a jeszcze w międzyczasie przez pół roku w Chinach...), Jocelyn, Kaya, Nick, Nikita, Destin, Sovann (Amerykanie), obok mnie moja kochana Elizabeth, a właściwie Lizavieta (z Białorusi). :) To z nią najlepiej się dogadywałam, w końcu... Slavic power keeps together!! :D
 

I ostatnie wspólne zdjęcie, po bankiecie kończącym i podsumowującym cały Business Week... Po początkowych niepowodzeniach ostatecznie świętowaliśmy sukces, jednak ważniejsze było dla nas to, że stworzyliśmy naprawdę zgraną ekipę, chyba najbardziej ze wszystkich, co mnie dość mocno zdziwiło. A najlepsze jest to, iż z paroma osobami (moją współlokatorką - Amerykanką, koleżanką z grupy - Białorusinką, oraz dwoma kolegami - Amerykanami) wciąż utrzymuję kontakt!A oto parę zdjęć internatu oraz campusu:
 

ph. Anna Jakubek (me)

9 comments:

 1. Bardzo ciekawy wyjazd. Mozna wiele z takiego wyniesc.

  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 2. Great photos dear!

  http://helderschicplace.blogspot.com/2015/09/monocrome-with-romwe.html

  ReplyDelete
 3. oo jak super! świetne zdjęcia :)

  ReplyDelete
 4. ale tam pięknie :)

  Kochana poklikasz w linki u mnie w najnowszym poście ?
  Bardzo mi zależy :* Z góry dziękuję !

  ReplyDelete
 5. jak świetnie! :)

  zapraszam na nowy post ;)
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Ale masz fajnie! :D

  rilseee.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Świetne zdjęcia! I zazdroszczę wyjazdu. ;) ^^

  http://green0floor0.blogspot.com/

  ReplyDelete

Follow on Bloglovin
Follow on Bloglovin

Lookbook.nu

Total Pageviews